Hledat

Proč? Proto:

Tento rok tomu je již 20 let co jsme začali podnikat v oblasti datových center. Mnohé se za tu dobu změnilo. Stali jsme se největším nezávislým (carrier neutral) poskytovatelem kolokačních služeb ve střední Evropě, našimi datovými centry dnes protéká přes 40 % veškerého provozu na českém internetu a své servery u nás v současnosti hostují tisíce domácích i zahraničních firem.

Co se však nezměnilo, je základní otázka, kterou nám kladou téměř všichni naši potenciální zákazníci. Ta otázka zní „Proč? Proč bychom neměli mít svoje datové centrum u nás v našem vlastním domě? Proč bychom měli naše servery hostovat u Vás?“

Myslíme si, že nejlepším způsobem, jak na tuto otázku odpovědět, je zeptat se přímo našich stávajících zákazníků.  V průběhu letošního podzimu jsme proto oslovili několik desítek z nich a požádali je, aby nám řekli hlavní důvody, proč mají své servery umístěné v našich datových centrech a co považují za největší výhody spolupráce.

 

Team TTC Teleport

 

 

Zde je 10 důvodů, které se v odpovědích opakovaly nejčastěji:

  • Nonstop provoz bez nutných odstávek – Už nemusíme řešit žádné odstávky provozu našeho interního datového centra. U vás máme garantovanou plnou servisovatelnost chodu nonIT technologií a nemusíme tak ztrácet čas zdlouhavými odstávkami kvůli údržbě či úpravě vlastního datového centra.
  • Jistota profesionálního přístupu a rychlého vyřešení případných problémů – Jako specialisté máte velké zkušenosti, a proto dokážete pečovat o náš HW lépe než naši vlastní kolegové, kteří to nemají možnost dělat tak často a v takovém rozsahu jako vy. U vás se tedy méně obáváme výpadku. Když už by nějaký nastal, víme, že ho dokážete řešit mnohem rychleji než my s našimi dodavateli.
  • Vyřešení problému s náborem IT specialistů pro interní datové centrum – Kvalifikovaní a zkušení IT a non-IT specialisté se dlouhodobě na trhu práce velmi obtížně shánějí. Díky outsourcingu těchto služeb se můžeme soustředit na hledání lidí pro naše vlastní kmenové podnikání.
  • Finanční úspora na energiích i provozu – Nakupujete elektrickou energii levněji, než to dokážeme my, a proto výrazně šetříme. Umíte také efektivněji a levněji chladit naše HW zařízení, takže ušetříme i na provozu.
  • Nemusíme lokálně řešit zabezpečení a ostrahu serverů – Naše zařízení je u vás skryto, takže nemusíme řešit jeho ostrahu a zabezpečení lokálně v našem inhouse DC. Přitom je kdykoliv přístupné pověřeným osobám a pod plným dohledem, co kdo udělal.
  • Lepší finanční plánování a minimalizace rizika neočekávaných nákladů – Vyměnili jsme naše složité servisní smlouvy a náklady (i ty neočekávané) za měsíční paušální platby. Váš levnější a kvalitnější outsourcing služeb, tvoří naši výhodu, a proto se rádi svěříme profesionálům a věnujeme se více našemu podstatnému businessu.
  • Úspora vlastních prostor – Prostory, kde bylo naše datové centrum dříve, jsme nyní využili lepším způsobem.
  • Škálovatelnost řešení – Pokud naše podnikání vyžaduje navýšení prostoru pro HW či energie, zařídíme to u Vás velmi rychle, snadno a levně. Stejně tak, pokud potřebujeme kapacity snížit, jste ochotni si je převzít zpět pro jiné klienty.
  • Flexibilita – Váš tým je kompaktní, orientovaný výhradně na poskytování služeb DC, procesy máte jednoduché a rychlé. Potřebné změny vyřídíme snáze a rychleji, než bychom je řešili interně, nebo u konkurence.
  • Vaše služby nám v ničem nekonkurují. – Nejste ISP, cloud provider, optický operátor, integrátor nebo ICT konzultant. Všude u jiných poskytovatelů komerčních datacenter jsme byli vždy v nějaké službě navzájem konkurenti.